Provize a náklady

Modul Provize a náklady slouží pro měsíční vyúčtování nákladů a provizí jednotlivých makléřů RK.

Uzávěrka - návod

Do uzávěrky pro daný měsíc se automaticky vkládají provize za zakázky, které makléři tento měsíc uzavřeli. Do uzávěrky lze vkládat náklady, které jsou ve výplatě přiřazeny jednotlivým makléřům. Výsledkem je výplatní list, kde jsou jednotlivé provize a náklady rozúčtovány na uživatele.

1) Nastavení provizí makléřům

Ve správě uživatelů nastavte každému makléři odpovídající provizi z jeho zakázek a další podíly, které na jeho zakázkách mají další pracovníci.

uzaverka3

V našem příkladu dostává makléř provizi 20% ze svých zakázek, 1% dostane vedoucí týmu David a 5% majitel RK Martin.

uzaverka4

2) Uzavření případu - výplata provize

V převodním formuláři nabídky zaškrtněte pole "Uzavřeno - vyplatit provizi". Provize bude započítána do měsíce, kdy bylo pole zaškrtnuto.

uzaverka1

3) Zobrazení uzávěrky

Uzavřená nabídka je automaticky vložena do uzávěrky pro daný měsíc. Pokud na případu makléř pracoval s jiným makléřem, je možné provizi rozdělit mezi více makléřů.

uzaverka5

Do uzávěrky je možné vkládat další náklady (tlačítko "Přidat náklady"), které mohou být dvou typů.

  1. Mínusová položka k nabídce - tento náklad je ve výplatě rozdělen podle podílu provize. Např. 1000 Kč jako mínusová položka k nabídce bude ve výplatě rozpočítán následovně: 20% pro makléře, 1% vedoucí týmu, 5% majitel RK. Jde tedy o snížení provize o tuto částku.
  2. Náklady makléře - náklad, který je celý ve výplatě naúčtován makléři.

U každé nákladové položky lze zvolit, zda se má do výplaty účtovat jako částka s DPH nebo bez (Někteří makléři mohou být plátci DPH).

uzaverka6uzaverka7

4) Automaticky vkládané náklady

V případě, že chcete jednotlivým makléřům každý měsíc do uzávěrky vkládat náklady automaticky, lze to nastavit v sekci "Automatické náklady".

Tyto náklady mohou být několika typů:

  1. Náklady fixní, které jsou každý měsíc stejné
  2. Náklady za jednu exportovanou zakázku. Pokud je nabídka exportována na více serverů, započítána je jen jednou.
  3. Náklady za export na konkrétním serveru. Tyto informace jsou získány přímo od inzertního serveru pokud to podporuje (např. Sreality) nebo odhadnuty na základě počtu makléřových nabídek a měsíční ceny za inzerci na daném serveru.

uzaverka8 uzaverka9 uzaverka10

5) Výplata

pod každou uzávěrkou je tlačítko "Výplata", které zobrazí finální výplatní tabulku jednotlivých pracovníků, kde jsou provize rozděleny podle nastavení z bodu 1.

Příklad výplaty makléře:

uzaverka11