Rozhovor

Rozhovor s projektovým manažerem projektu Softreal Mgr. Davidem Fickerem, PhD.
Proč by si stávající uživatelé konkurenčních realitních softwarů měli SOFTREAL pořídit?

S nadsázkou mohu říct, že si koupí místo Trabanta Mercedes a za nižší cenu. Nespornou a obrovskou výhodou je jak funkčnost, ovladatelnost a komplexnost softwaru, tak bezesporu cena. Námi nastavené ceny jsou, v porovnání s cenami ostatních systémů na trhu, velice příznivé.
I levnější varianty systému skutečně dokážou věci, které málokterý srovnatelný realitní software. V tomto směru si dovolíme tvrdit, že jsme daleko před konkurencí a naše cenová politika je taková, že bychom realitní trh rádi pomohli svým způsobem rozhýbat a ušetřit realitním kancelářím nadměrné náklady, které jsou v současné době čím dál tím obtížněji únosné.

Čím je SOFTREAL výjimečný a odlišný od konkurence?

SOFTREAL neoplývá stovkami nových funkcí. Dá se říct, že úplně nových funkcí ve srovnání s konkurencí přinášíme několik desítek. Ovšem jedná se o funkce víceméně zásadní pro zefektivnění a přehlednost práce realitního makléře, ale i jeho nadřízených či samotného vedení firmy. Nicméně nemohu opomenout jednu z unikátních funkcí systému, která je na trhu v současné chvíli v rámci realitních softwarů jedinečná a to je náš vlastní MONITORING soukromé realitní inzerce, který je zahrnut již v ceně jednotlivých verzí.

V průběhu několika let, když jsme SOFTREAL postupně vyvíjeli, konfrontovali ho s konkurencí, vymýšleli nové funkce či modifikace těch starších, zjistili jsme a postupně vyhodnotili ve spolupráci s mnoha aktivními profesionálními a dlouholetými realitními makléři, že jednou z nejzásadnějších věcí funkčního a efektivního realitního systému je jak jeho přehlednost, tak jednoduchost. V tomto směru byl SOFTREAL postupně vyvíjen.
Snažili jsme se rovněž SOFTREAL přizpůsobit novému fenoménu, který vzhledem k situaci na současném trhu a na základě fungování i v ostatních vyspělých státech normálně funguje a tím je tzv. MLS systém sdílení nabídek a poptávek mezi realitními kancelářemi. Na tento trend dle našeho názoru v nejbližší době zareaguje ve velké míře i tuzemský trh. Zprvu mezi menšími a středními realitními kancelářemi a postupem času k tomuto systému budou nuceni přistoupit i větší realitní subjekty, kteří až dosud byly zvyklí na to, že jsou nemovitost schopni prodat vždy samy bez účasti dalšího zprostředkovatele a tím pochopitelně je jejich profit vyšší. Nicméně dle našeho názoru se bude vývoj ubírat standardním směrem obvyklým v státech vyspělé Evropy či USA, kdy v podstatě jednu stranu zastupuje jedna realitní kancelář a druhou stranu realitní kancelář druhá.

Co všechno práce se SOFTREALEM umožňuje?

Náš systém nabízí mnoho funkcí, které zjednoduší, urychlí a zefektivní práci realitních makléřů s realitní aplikací a zároveň nabízí možnost sdílení zakázek mezi realitními kancelářemi, které tento systém využívají.
Systém rovněž umožňuje propojení se systémem MONITORINGU soukromé inzerce díky čemuž může realitní kancelář spravovat denní monitoring inzerce přímo z tohoto systému a jedním kliknutím ukládat do přehledu volání kontaktované klienty. Systém je poskytován firmám na bázi měsíčního pronájmu v cenách v závislosti na zvolené verzi od 990,-Kč do cca 4.000,-Kč/měsíčně. V podstatě jedna z nejužívanějších verzí SOFTREALU s názvem PREMIUM, která nabízí mj. exportovat na téměř 60 realitních serverů, sdílet nabídky a poptávky s ostatními realitními kancelářemi, přesně vyhodnocovat a analyzovat jak úspěšnost realitní kanceláře, tak zároveň vyhodnocovat přínos jednotlivých makléřů a v neposlední řadě obsahuje náš MONITORING soukromé inzerce pro 2 kraje, stojí od 2.499,-Kč měsíčně. V případě platby na 12 měsíců dopředu, má realitní kancelář automaticky nárok na 10-15% slevu z měsíčního pronájmu softwaru.

Jaká je ovladatelnost SOFTREALU?

Máme prokazatelně zjištěno, že pro úplné nováčky je rychlost naučení se SOFTREALEM několikanásobně rychlejší než u konkurenčních systémů. Každý uživatel okamžitě ví kam má kliknout a není zahlcen desítkami funkcí, které stejně nikdy nevyužije.
Z našich interních průzkumů jsme skutečně zjistili, že téměř 85% uživatelů stávajících realitních softwarů v podstatě využívá ne více než 20% funkcí, které jejich systémy umožňují. A podle toho jsme se rovněž řídili. Na obrazovce tak najdete všechny funkce, které v tu chvíli potřebujete.

Realitní makléři potřebují především prodávat. Což je zvláště v současné době čím dál těžší. Nechtějí být zdržováni prací se softwarem, ale očekávají, že software bude svým způsobem pracovat za ně. A to SOFTREAL umí! SOFTREAL má implementováno několik funkcí, které v podstatě pracují za makléře i když není momentálně do systému připojen. A to je v dnešní době obrovskou devízou.

Jaký je vlastně současný trh na poli realitních softwarů?

Na trhu jsou desítky realitních softwarů různých kvalit a historie. Známe do detailu většinu konkurenčních produktů. Známe jejich slabá místa a nedostatky. Jeden má v určitém směru přednosti, v dalším ovšem plno nedostatků. A tak je to téměř se všemi současnými realitními systémy. A i toto nás stále utvrzuje v tom vyvíjet stále něco nového, funkčnějšího, novátorského.

Naším cílem bylo a zůstává nabídnout novou alternativu a variantu, jak všem stávajícím uživatelům klasických realitních softwarů, tak i těm novým, kteří se teprve chystají realitní software pořídit. A to za velmi příznivých cenových podmínek. Zároveň pochopitelně hodláme zařadit SOFTREAL mezi nejžádanější realitní online aplikace v rámci tuzemského trhu.